Bebe su aktivne i tokom boravka u majčinom stomaku! Igraju se pupčanom vrpcom, sisaju prst, plaču i sanjaju. Dokazano je da od četvrtog meseca mogu da prepoznaju majčin i očev glas. Stvaranje i rađanje beba je neiscrpna tema, koja uvek pobuđuje interesovanje. Pročitajte 7 zanimljivosti o trudnoći:
U trudnoći se ženama izoštravaju sva čula, posebno miris, zbog čega ne mogu da podnesu pojedine namirnice, koje su ranije obožavale.
Prva trudnoća obično traje nedelju-dve duže od naredne.
Broj blizanačkih trudnoća se u poslednje dve decenije učetvorostručio.
U poslednjih 15 godina broj porođaja carskim rezom povećao se za 27 odsto. Ovakav trend rasta je zato što se današnje žene zbog karijere mnogo kasnije odlučuju na potomstvo.
U trudnoći se menja ritam rasta i opadanja kose, više raste, a nakon porođaja više opada. Normalan ritam uspostavlja se obično šest meseci posle rođenja deteta.
Bebe su aktivne i tokom boravka u majčinom stomaku. Igraju se pupčanom vrpcom, sisaju prst, plaču i sanjaju. Dokazano je da od četvrtog meseca mogu da prepoznaju majčin i očev glas.
Bebe rođene u maju uglavnom su teže od onih rođenih u drugim mesecima. Ovaj podatak se pripisuje slavskim, novogodišnjim i drugim bogatim trpezama, u kojima buduće majke konzumiraju kaloričnu ishranu.
Trudnice su privlačne
Mnoge trudnice misle za sebe da nisu privlačne, međutim muškarci se ne bi baš složili s tim. Jedno istraživanje je pokazalo da 60 odsto muškaraca oseća istu dozu privlačnosti prema svojoj partnerki kao pre trudnoće, dok 27 odsto muškaraca ima veću želju prema svojoj trudnoj partnerki. Za sve su “krivi” hormoni koji u trudnoći utiču na lepotu i privlačnost.
Pripremila: Lidija Bratun