Ulepšajte kuću i radni prostor cvećem svakog dana jer ono pozitivno deluje na sve aspekte života, savetuju stručnjaci. Istraživanja nemačkih naučnika pokazuju da biljke smanjuju stres, iscrpljenost i pojavu bolesti. Sa cvećem ćete sigurno biti zdraviji i srećniji uvek, a ne samo Osmog marta.
Naučnici su dokazali da cveće u kući, stanu, dvorištu ili na terasi doprinosi poboljšanju zdravlja ukućana, a naročito je delotvorno u borbi protiv stresa. Ukoliko se u stanu i okolini pravilno rasporedi odgovarajuće cveće, ono će doprineti kavlitetu našeg zdravlja.
Cveće u vazama stimuliše kreativnost odraslih, dok se đaci u učionicama ukrašenim biljkama lakše koncentrišu.
Dokazano je, takođe, da biljke u salonu za dnevni boravak podstiču druželjubivost, a najbolji efekat postići ćete ako sto ukrasite cvetnim aranžmanom.
A što se poslovnog ambijenta tiče, za radni sto birajte azaleje i ciklame, a u uglovima držite dracene.
Sa cvećem stvaramo pozitivnu radnu atmosferu, smanjujemo stres i popravljamo raspoloženje.
Moć cveća u prostoru
Sandra Drinćić, feng šui stručnjak (www.fengshuitajne.com ):
Nije bitna toliko vrsta cveća koju ćete da odaberete, već vaša moć namere za koju ga koristite. Veća količina cveća, daće jaču frekveciju.
Sveže rezano cveće iz cvećare ili sa pijačne tezge, može snažno da deluje na energiju ljubavi u vašem prostoru.
* ružičaste ruže nose poruku ljubavi, zahvalnosti i poštovanja
* roze ljiljan je odličan za nove “probe” i nove početke
* bele ruže absorbuju negativnost iz okruženja
* karanfili su odlični za stvaranje energije privlačenja
* hrizanteme stvaraju odličnu frekvenciju za novorođenče
* gardenija stavra frekvenciju partnerstva, zajednice i ojačavanja veze u prostoru
SAVET
Idealno je da uneto cveće (svejedno da li je rezano ili u saksiji) odstoji u domu par dana a onda, kada odlučite da osvežite energiju u domu i aktivirate određenu frekvenciju, latice odabranog cveća otkinite i potopite u činiju sa vodom. Nakon tri sata, vodu sipajte u prskalicu i isprskajte dom.
Da li cveće u stanu može da nam šteti?
Treba voditi računa o izboru sobnog bilja ako imamo kućne ljubimce ili malu decu u stanu. Neke biljke ili njihovo lišće mogu biti opasne po zdravlje naših malih ukućana, pa o tome treba voditi računa. Naravno, treba uzeti u obzir i veličinu stana i površinu slobodnog prostora, jer ne treba preterivati sa količinom sobnog cveća. Mnogo cveća u stanu može nam zauzeti previše prostora i vazduha, pa nas može gušiti. I ne zaboravite da biljke redovno zalivate tek kada se površinski sloj zemlje (do dubine od 2 cm) u saksiji osuši. Preterano zalivanje stvara plesan, opasnu za astmatičare.
Izvor: Zdravaiprava