Regresoterapija je terapeutski metod koji omogućava lagan pristup sećanjima koja su skrivena u našoj duši. Kroz regresoterapiju možemo u svojoj svesti videti tokove naših prethodnih života i, što je najvažnije, iz njih izvući određene pouke.
Da li vam se nekada desilo da se u Grčkoj osećate kao kod kuće ili su vam na jugu Francuske poznati svaka uličica i trg, a tu ste prvi put? E pa, to nije slučajno. Možda ste baš na tim mestima proživljavali jedan od svojih brojnih života. Bar tako ovakve pojave objašnjava regresoterapija, terapeutski metod koji omogućava pristup dalekim sećanjima pohranjenim u datoteci naše duše.
Regresoterapija je način da u svojoj svesti vidimo čitav tok prethodnih života i evolutivnog razvoja. Zahvaljujući tome, počinjemo da razumemo zašto smo izabrali određeni život i koja je naša svrha u njemu.
– Regresoterapija oslobađa naše skrivene potencijale kojih nismo ni svesni da su tu u nama i daje nam potpuno novu perspektivu, oslobađanje i smisao života. Cilj regresoterapije je da se u ovom životu oslobodimo uverenja sa kojima smo došli iz prošlih života, a koja nam ne dozvoljavaju da idemo dalje lakšim koracima i živimo ovaj sadašnji život vredan življenja. U zavisnosti od osobe, neko može u jednoj terapiji proći jedan život, a neko i nekoliko života. Otvaraju se životi koji su bitni za sadašnji momenat i sadašnje lekcije, kao i dostignuća u ovom životu – da bismo lakše napredovali i učili – objašnjava Ana Strugar, hola terapeut i učitelj, theta healing terapeut, reiki učitelj i bahov praktičar.
Posle terapije se, kaže, dobijaju afirmacije koje pomažu da lakše prođemo sa „prenesenim“ uverenjima iz prošlih života.
– Terapija traje dva sata ali nije ograničena uvek na ovaj vremenski rok.
Regresoterapija se preporučuje ako:
– Imate realne ili nerealne strahove od proganjanja, porođaja, sukoba, institucija, pojednih slika…
– Imate težak, iznurujući odnos sa nekom bliskom osobom. To mogu biti prijatelji, roditelji, sestre, partneri, kolege sa posla…
– Ako imate slične situacije u životu koje vam se ponavljaju, recimo, sukobi sa sličnim ljudima, radite u firmama gde ste nesretni, otkazi, veze koje se isto ili slično završavaju sa istom tematikom.
– Ako ste često bolesni ili ne mogu da vam se pronađu uzroci bolesti.
– Ne znate koja je vaša životna svrha i pitate se često – zašto se sve to dešava iznova i iznova?
– Imate često bolove u telu ( na istom mestu), a da ne znate zašto.
Izvor: Zdravaiprava