Radost house & Culinartisam sa ponosom predstavljaju umetnički/gastronomski/modni performans ‘Ce n’s pas une repas’ Martin Butler & I-Chen Zuffelatto. Večera postaje višedimenzionalno čulno iskustvo, a Radost house mesto u koje dolazi međunarodni umetnik i concept developer za Lee, Moschino, Gianni Versace Retrospectieve, FILA, Diesel, Diesel Black Gold i obavezna umetnička destinacija ovog leta.
Tokom teatarski vođenog performansa, umetnici će servirati večeru u sedam činova, umetničkih i gastronomskih izazova. Cilj performansa je da dovede u pitanje opšteprihvaćene modele umetničkog stvaranja i komunikacije, inicira samopromišljanje, i pomera granice umetničkog izraza.
U petak 14 juna u bašti restorana Radost počinje teatarsko/kulinarski happening ‘Ce n’est pas un repas’ ‘Ovo nije večera’ međunarodno priznatog internacionalnog umetnika Martina Butlera, u saradnji sa performans umetnicom I-Chen Zuffelatto. Performans ‘Ce n’est pas un repas’ će biti realizovan u okviru međunarodne inicijative Culinartizam, platforme za kulinarsko/vegetarijansko/vegansko promišljanje hrane, i savremenog istorijskog trenutka.
Autor i kustos Culinartizma je Jelena Mišković, umetnica iz Beograda sa dugogodišnjom adresom u Amsterdamu. U saradnji sa producentkinjom Aleksandrom Maček, i eksperimetalnim vegetraijansko/veganskim restoranom ‘Radost Fina Kuhinjica’ u Pariskoj 3 u Beogradu, Martin Butler i I-Chen će kreirati nesvakidašnji umetnički događaj, uvodeći nas u svet umetničko-kulinarskih iznenađenja i inovacija.
Martin Butler i I-Chen će kreirati nesvakidašnji umetnički događaj, uvodeći nas u svet umetničko-kulinarskih iznenađenja i inovacija
Gastronomsko putovanje Martina Butlera je rezultat kreativne fuzije kulinarske inovacije i umetnosti performansa, koje kombinuje tradicionalni pristup sa futurističkim konceptima, u neobično i avangardno umetničko iskustvo. Butler i Zuffelatto će ovom prilikom ispitivati mogućnost interakcije auditorijuma i umetničko-filozofskog sadržaja, začinjenog duhom savremene i tradicionalne umetnosti, uobličenog u intrigirajuće zalogaje.
Gostima će biti ponuđen višedimenzionalni čulni izazov, sa pažljivo osmišljenim menijem, kao gastronomsko putovanje kroz svet preparacija u crvenim nijansama sezonskih namirnica.
Pozivamo vas da učestvujete u večeri kulinarske inovacije, originalnog umetničkog izraza, i istraživanja. Dođite bez predrasuda, znatiželjnih čula, spremni da se angažujete u transformativnoj moći umetnosti, i pažljivo pripremljenih jestivih iznenađenja.
Za Beogradsku gastronomsku i umetničku publiku ovo je retka prilika za prisustvo delu savremene umetnosti Metaforme u nastajanju, oslobođenoj teorijskog iscrpljivanja, i mistifikacije postmoderne. ‘Ce n’est pas un repas’ je prvi u seriji umetnički uobličenih iskušavanja ishrane kao umetničko-filozofsko-socijalnog medijuma, u okviru umetničke platforme Culinartizam.
MARTIN BUTLER (1970) je nagrađivani interdisciplinarni umetnik, režiser i koreograf. Studirao je na Dramskoj akademiji u Mančesteru, i kasnije koreografiju i performance na SNDO u Amsterdamu. Osnivač je Liminal Institute, (2012) u okviru kojeg kreira performanse za pozorišta i festivale širom sveta. Njegov multimedijalni radovi i instalacije su izlagani u Palais de Tokyo, Istambul Modern, Beijing Design Week, Pixxel Point Festival Slovenia, Olympus Photography Playground, Marres, Los Angeles Design Festival, Het Nieuwe Instituut, Amsterdam Museum Museum of Modern Art Arnhem itd.
Od 2003. radi kao concept developer za Lee, Moschino, Gianni Versace Retrospectieve, FILA, Diesel, Diesel Black Gold… Njegovi radovi koji koresponduju sa hranom kao umetničkim intermedijumom ‘Chromatic Dinner’ i ‘Sin Eaters’ su predstavljeni u galerijama i umetničkim centrima Mediamatic Amsterdam, Het Nieuwe Instituut, Viena Design Festival, Seattle Design Festival, Waterman’s art Centre London, Vicenca, Dubai i Peking Design Festival.
Poslednji komad ‘Dinner of the Damnned’ je rađen u saradnji sa galerijom Mediamatic u Amsterdamu, zajedno sa umetnicom i chef-om Alice Heron, i performerkom I-Chen Zuffelato.
I -CHEN ZUFFELLATO (1979) je sebe za ovu priliku predstavila kao majku, ćerku, ljubavnicu, preduzetnicu, performerku, kustosa i aktivistkinju sa fokusom na revitalizaciji i promišljanju zajedništva. Od 2005. godine sarađuje sa Andreom Fagarazzi u nezavisnoj interdisciplinarnoj grupi Fagarazzi Zuffellatto. Trenutno radi kao kustos na umetničckom programu Caracol Olol Jackson Onlus, socijalno kulturnom prostoru, koji istražuje brigu kao revolucionarni postupak.
Pozivamo vas da učestvujete u večeri kulinarske inovacije, originalnog umetničkog izraza i istraživanja.
Izvor: Vremeza