Kada sam nedavno od prijatelja dobila sapune sa svežim jajima japanske prepelice nisam ni slutila da će mi to malo, mirišljavo čudo toliko prijati. Nakon mesec dana korišćenja shvatila sam da se radi o neverovatno dobrom proizvodu, koji je tako blagotvorno delovao na moju kožu, da sada samo imam potrebu da svima kažem – probajte lekovite, ručno pravljenje sapune od japanske prepelice.
O kakvim sapunima je zapravo reč? Za početak, posve drugačijim od svega što ste do sada probali.
A priča o ovim čudesnim sapunima počinje na farmi prepelica u Hajdučici kod Vršca gde je Boris Jakšić, vlasnik firme Tanoshinde, potrošio više od 2,5 miliona jaja japanske prepelice pre nego što je dobio savršenu formulu za svoj jedinstveni proizvod – sapun sa svežim jajima japanske prepelice. Trebalo mu je, kaže, pet godina istraživanja i rada na pronalaženju načina da se stabilizuje sveže jaje u proizvod konstantne vrednosti.
– Ovo je prvi put u svetu da je neki proizvođač uspeo da ubaci jaja u sapun. Posle mukotrpnog rada najzad smo otkrili kako da iskoristimo sveža jaja u proizvodnji kozmetike, uz očuvanje sastava i kvaliteta jaja – kaže naš sagovornik i nastavlja da je, najzad, početkom 2019. u Beogradu osnovana firma Tanoshinde, čiji naziv, otkriva, potiče od stare japanske reči koja u doslovnom prevodu znači „živi život“.
100 odsto prirodno i zdravo
Kako je svojevremeno ispričao za srpske medije, Borisa je vodila želja „da u to malo čudo od jajeta”, koje je prebogato vitimanima A, D, E, B6 i B12 i mineralima cinkom, jodom, kalcijumom i magnezijumom, dobije još veću upotrebnu vrednost i da se ljudi koji cene prirodnu kozmetiku „nagrade“ nečim što je 100 odsto prirodno i zdravo.
– Naša ideja je bila da napravimo preparat koji je u potpunosti sastavljen od prirodnih supstanci, za razliku od klasične izrade sapuna koja podrazumeva veliku količinu glicerina ili parafina koji su, kao što znamo, dobijeni preradom nafte. Tako su nastali sapuni napravljeni isključivo od svežih jaja japanske preplice, prirodnih ulja poput maslinovog devičanskog ulja, suncokretovog nerafinisanog ulja, kokosovog, ulja smilja i arganovog ulja, uz dodatak prirodnih mirisa kao što su koren biljke vanile i cimeta, ali i generisanog mirisa nevena renomirane francuske kuće Roshe koji ima međunarodni naziv Neva – ističe Jakšić i dodaje da se u sapunu namenjenom za piling lica i tela nalaze i mlevene sasušene ljuske prepeličjih jaja, koje su prepune kalcijuma.
Put od jaja prepelice do sapuna
Put od prepelice do sapuna Tanashinda cosmetics dug je šest meseci. Jaja japanskih prepelica nalaze se u inkubatoru 30 dana dok se ne izlegne nova ptica. Potrebno je da prođe još 2, 5 meseca da bi prepelica počela da nosi jaja i još 2,5 meseca dok se ne izradi sapun. Čak 1.500 jaja potrebno je za 10 kilograma smese za sapune Tanashindo Cosmetics koji su ručno pravljeni i sečeni, pa kao takvi izuzetno atraktivni i kvalitetni.
Lekovita svojsta Tanoshinde sapuna
Tanoshinde sapuni pomažu u tretiranju problematične kože i akni i omekšavaju i hrane kožu čineći je mlađom, a sve zahvaljujući jajima japanske prepelice koja sadrže veliku količinu vitamina E koji doprinosi podmlađivanju. Sapun od jaja japanske prepelice je pH neutralan i nema uticaj na kiselost kože, a izuzetno prija suvoj koži. U jednom sapunu od 100 grama nalazi se čak 17,2 jajeta japanske prepelice.
Izvor: Zdravaiprava