Smanjenje indikacija za tozilektomiju, odnosno hirurško uklanjanje krajnika kod dece – sada je svetski trend. Zbog toga se sve više koriste prirodni preparati, tj. homeopatski lekovi, koji su efikasni u prevenciji recidiva akutnih upala krajnika i smanjenju kliničkih simptoma uvećanih i izmenjenih tonzila.
– Danas se u cilju sprečavanja ponavljanih infekcija tonzila mogu primeniti pojedini registrovani prirodni, homeopatski preparati, na primer Tonsilotren, koji treba uzimati najmanje dva meseca. U našoj praksi imamo veoma dobra iskustva sa ovom vrstom preventivne terapije – kaže dr sci med Ivan Baljošević, specijalista otorinolaringologije.
Pažljivo odabrane i kombinovane homeopatske, biljne i mineralne aktivne sirovine u leku Tonsilotren omogućavaju: smanjenje bola u grlu kod virusnih infekcija, smanjuje mogućnost pojave ponovnih infekcija grla i upale krajnika i podstiče odbrambene mehanizme samoizlečenja odnosno jača imuni sistem. Tonsilotren podstiče jačanje imunog sistema u celini, ubrzava zarastanje oštećenih tkiva i sprečava ponovne angine i to za dva i po puta, kako su pokazala brojna klinička ispitivanja.
Infekcije tonzila najčešće su u jesen i zimu
Jedan od najčešćih razloga za dolazak kod otorinolaringologa ili pedijatra u dečjem uzrastu predstavljaju upale nepčanih krajnika ili tonzila koje se često ponavljaju. Pod ponavljanim infekcijama tonzila podrazumevamo najmanje pet infekcija godišnje. Obično se javljaju u jesen i zimu, u periodu vlažnog i hladnog vremena, a povezane su i sa boravkom mališana u kolektivu.
Pored čestih upala, kod dece nefunkcionalni krajnici mogu dovesti do otežanog disanja, a time do poremećaja sna i dnevne koncentracije sa zamorom, pa sve do otežanog gutanja što opet dovodi do slabije uhranjenosti i napredovanja deteta, izmene govora, neprijatnog zadaha…
Uvećanje tonzila, bilo kog porekla, zahteva lečenje, jer su tonzile prvi odbrambeni štit od delovanja spoljašnih infektivnih agenasa na ljudski organizam.
– Više od 80 odsto svih upala tonzila započinju kao virusne infekcije, a najčešći izazivači su rinovirusi, adenovirusi, kao i virusi influence i parainfluence. Međutim, virusne infekcije mogu se često komplikovati bakterijskim infekcijama, kada se uključuju antibiotici, dok su najvažnije indikacije za hirurško lečenje ponavljane infekcije tonzila i uvećanje tonzila koje izaziva otežano disanje i gutanje.
Šta su krajnici ili tonzile?
Tonzile predstavljaju nakupine limfnog tkiva koje se nalaze na ulazu u digestivne i respiratorne puteve. Razlikujemo faringealnu tonzilu ili tzv. „treći krajnik“, koji se nalazi iza i iznad mekog nepca na zadnjem zidu ždrela, zatim nepčane tonzile koje su smeštene između nepčanih lukova i jezičnu tonzilu koja se nalazi iza baze jezika. Sve ove strukture su međusobno povezane u tzv. Waldeyerov prsten. Posle rođenja količina limfnog tkiva u organizmu se menja, tako da je i veličina tonzila različita u različitim uzrastima.
Ako i vi i vaše dete patite od čestih upala grla, isprobajte „Tonsilotren“, nemački prirodni preparat koji više od 75 godina na prirodan način pomaže u slučaju angine i hroničnog tonzilitisa.
Izvor: Promo