Japansko lečenje vodom daje rezultate kod mnogih oboljenja, a posebno je delotvorno kod gastritisa. Evo i kako Japanci leče gastritis. Za njih je voda i dalje najprirodnija i najjeftinija terapija gastritisa.
Da su u pravu potvrđuje i podatak da su Japanci najdugovečniji narod na planeti, 2008. godine u Japanu je bilo registrovano više od 33.000 ljudi starijih od 100 godina. Iste godine pehar za proslavu stotog rođendana u Japanu primilo je čak 19.769 Japanaca.
Prema japanskoj metodi, lečenje gastritisa vodom treba sprovoditi 10 dana na sledeći način: ujutru, pre pranja zuba, treba popiti četiri čaše po 160 mililitara vode, znači ukupno 640 mililitara. Nakon toga 45 minuta ne treba ništa ni jesti ni piti. Posle toga treba doručkovati, pa naredna dva sata ne jesti ništa. Ova vrsta lečenja nema negativnih efekata i dobro je praktikovati je stalno u cilju očuvanja dobrog zdravlja i kondicije.
Pritom nikada ne treba piti hladnu, već vruću vodu. Hladna voda zbija masnoće unete hranom i tako dolazi do usporavanja varenja, oštećenja crevnih resica i pojave gojaznosti.
Zapaljenje sluzokože želuca poznatije kao gastritis jedno je od najčešćih želudačnih oboljenja.
Oboljenje često ne daje nikakve simptome a kada se oni ipak pojave većina pacijenata, osim bola u trbuhu, gorušice i neprijatnog zadaha iz usta, oseća odvratnost prema hrani ili sitost posle samo nekoliko zalogaja. U težim slučajevima nagrižena sluzokoža želuca može i da prokrvari.
Na gastritis ukazuju sledeći simptomi:
- podrigivanje
- gađenje i povraćanje
- nadimanje
- gubitak apetita i gubitak na težini
- neprijatan ukus u ustima posle jela
Ako imate gastritis izbegavajte:
- masnu i začinjenu hrane
- alkohol, kafu i veštača pića
- lekove protiv bolova
- podgrejanu hranu
Narodni recepti za gastritis
Lekoviti peršun
Četiri kašike narendanog korena peršuna prelite čašom ključale vode, posle 15 minuta procedte i pijte po malo tokom dva dana.
Pripremila: Lidija Bratun