Hidžama predstavlja lokalno oslobađanje krvi u terapeutske svrhe. Kao medicinska metoda koristi se u prevenciji bolesti i u lečenju nastalih poremećaja. Vađenje i uklanjanje toksične krvi sprovodi se uz pomoć vakuuma.
Nekada se vakuum pravio uz pomoć životinjskog roga ili šolje. Zbog toga je ovaj metod poznat i kao „metod roga“. Hidžama se radi rezanjem kože, sterilnim instrumentima za jednokratnu upotrebu i usisavanjem vakuumom u određenim regijama.
Šta se eliminiše hidžamom?
Na taj način se eliminiše toksični sadržaj iz potkožnog tkiva, što dovodi do opuštanja i uspostavljanja ravnoteže u celom orgazmu.
Prljava krv, stvarnost ili legenda?
Veruje se da je krv koja leži ispod kože puna toksina i da može da izazove bol. Iz tela se evakuišu na pomenuti način. Savremene naučne medicinske studije, koje se sprovode u svetu, pokazale su da postoji očigledna razlika u sastavu kapilarne krvi uzete iz prsta (odakle se obično uzima za analizu) i one uzete tokom hidžame. Laboratorijski nalazi pokazuju ovu razliku. Eliminisana masa sadrži 80 do 90 % biološkog i hemijskog „otpada”, a samo 10 do 20 % krvnih elemenata. Biološke mere koje moramo eliminisati nastaju kao produkti našeg metabolizma, a intenzivnije se stvaraju kao posledica stresa, nepokretnosti i štetnih životnih navika (nesanica, pušenje, sedeći način života itd.). Hemijski otpadni materijali su toksini koje u telo unosimo hranom, vodom i vazduhom, kao i brojni lekovi. Zbog stresnog načina života, grčenja mišića i loše cirkulacije, naše telo nije u stanju da se reši svih ovih toksina.
Stav savremene medicine o hidžami?
Hidžama je jedna od takozvanih „regulatornih“ medicinskih metoda. Nazvan je regulatornim jer deluje na osnovni regulatorni sistem u telu, koji je odgovoran za održavanje homeostaze, odnosno ravnoteže bezbrojnih faktora. Stanje ravnoteže, ravnoteže ili homeostaze naziva se zdravljem. Regulatorne metode, pored hidžame, uključuju: akupunkturu, lečenje pijavicama, homeopatiju i neke druge tradicionalne i novije medicinske metode.
Šta leči hidžama?
Hidžama se prvenstveno koristi kao preventivni metod u održavanju zdravlja i podizanju imuniteta kao prva linija odbrane, ali ima pozitivne efekte na mnoge bolesti poput dijabetesa, visokog krvnog pritiska, glavobolje, bolova u vratu i ramenima, kožnih bolesti, gojaznosti, varikoze. vene i mnogi drugi.
Da li hidžama ima neželjene efekte?
Do sada nisu zabeleženi neželjeni efekti ili neželjeni efekti hidžame.
Gde se tokom istorije dešavao metod lokalnog puštanja krvi?
Istoričar medicine dr Henri Sigerist skreće pažnju na činjenicu da se lokalno puštanje krvi dešavalo od početka čoveka u svim kulturama: drevnoj Kini, Indiji, Japanu, Severnoj i Južnoj Americi, Egiptu, drevnoj Grčkoj i Rimu, Persiji itd. Nijedna civilizacija se ne može pohvaliti da je ova metoda potekla baš od nje. Pošto je puštanje krvi kao metod lečenja bilo univerzalno prisutno u svim civilizacijama i kulturama tokom ljudskog postojanja, moralo je da se izvede iz instinktivnih radnji. Na brzi razvoj ove metode verovatno je uticalo zapažanje njenih povoljnih efekata.
Izvor: Ultrawell.rs