To ne znači da treba da odvojite ogromnu svotu novca, jer masažera u izobilju ima na tržištu po pristupaćnim cenama. Gua sha masaža lica potiče iz Kine, a njena osnovna dejstva jesu detoksikacija kože, smanjenje nadutosti u licu i smanjenje rizika od pojave bora. Masažom ćete podstaći cirkulaciju, pospešiti limfnu drenažu i osloboditi lice od štetnih materija, ističu beauty stručnjaci.
Bez bola, grubih pokreta i napetosti, nežna gua sha masaža lica pomoći će da se opustite, a u Kini veruju da ona može podstaći i buđenje pozitivne “či” energije. Najčešće se masažeri za ovaj vid masaže prave od rozenkvarca i žada, različitih su oblika i dimenzija, a izabrana su baš ova dva kristala jer se smatra da donose mladolikost. Pitanje je koji izabrati, žad ili rozenkvarc?
Rozenkvarc je kamen za koji se veruje da privlači ljubav, ali i štiti od negativne energije i donosi mir. U masaži lcia se koristi kako bi se sprečilo prerano starenje i kako bi koža ostala glatka, zategnuta i zdrava. Sa druge strane, žad je nežniji kamen koji zateže opuštenu kožu i ima dobro dejstvo na duboke bore. Takođe, pre upotrebe hranljive kreme, dobro je lice izmasirati žadom i otvoriti pore za sve vredne sastojke. Vaš je izbor koji će vam kamen više prijati, mada mnogi koji su probali ističu da je rozenkvarc efikasniji u borbi protiv znakova starenja.
Pre Gua sha masaže obavezno očistitelice temeljno, a zatim ga navlažite ružinom vodicom ili drugom tečnosti za negu lica, pa nanesite mali sloj ulja. Počnite da masirate sve predele lica laganim pokretima i dodirima masažera. Masirajte predeo vilice, brade, čela, obraza, usana i vrat. Ne zaboracite na podočnjake i obrve. Masirajte lagano i pomerajte masažer od unutra ka spolja. Ponovite na jednom mestu pokret oko 5 puta, a masaža bi trebala da traje najviše 5 minuta dnevno.
Ovaj vid masaže primenjuje se i u mnogim salonima, pa možete prvo pokušati kod stručnjaka, a zatim sami nastaviti popularni prirodni tretman.
Izvor: Lovesensa