U nastojanju da se uspori širenje koronavirusa, škole, vrtići, ali i čuvanje dece sada funkcioniše po izmenjenom režimu rada. Jedan od trendova koji je zabeležen je virtualno čuvanje dece. Virtuelno čuvanje dece možda zvuči kao nešto iz naučno-fantastičnog filma, ali to je stvarnost koju mnoge porodice trenutno primenjuju tokom “socijalnog distanciranja”. U stvari, prema Forbesu, u proteklih mesec dana zabeleženo je 700 odsto povećanog broja potraga za virtuelnim čuvanjem dece. Šta je tačno to i kako možete naručiti virtuelnu bebisiterku za svoju decu?
Virtuelno čuvanje dece je upravo ono što zvuči- umesto dadilje koja dolazi lično da gleda decu, ona ih virtuelno posećuju putem video ćaskanja preko FaceTime-a, Zoom-a ili Skipe-a.
Tokom video poziva, bebisiterka može da angažuje decu igrajući virtuelne igre, poput I-Spi i 20 Pitanja, ili ih pitajući o njihovom danu, preslišava ih graduivio koje su tog dana radili.
Bebisiterka može i da ih angažuje da rade jednostavne umetničke projekte sa svoje strane ekrana- sve zavisi od ideja i inspiracija.
Da bi bilo bezbedno i uspešno virtuelno čuvanje dece, dete koje se gleda trebalo bi da ima dovoljno godina da razume kako funkcionišu video pozivi i da stupi u interakciju sa sedištem na drugom kraju – verovatno oko pet godina. Takođe je važno napomenuti da, jer virtuelno čuvanje dece podrazumeva držanje deteta mirno i angažovano, postupak najbolje funkcioniše u kratkim sesijama, umesto u dužim višesatnim sesijama koje bebisiterke rade lično, piše portal “Womans day”.
U svetu postoji već nekoliko agencija koje su se specijalizovale za traženje virtuelnih dadailja, a razmislite o tome da li je ovo za vas prihvatljiv i poželjan način- čak i nakon završetka pandemije i trenutno poželjnog fizičkog distanciranja.
Izvor: Zdravaiprava