Zaplešite oko šipke, otkrijte svoju ženstvenost! Pul dens fitnes ili ples na šipci poslednjih godina postaje sve popularniji vid vežbanja. Osim izvajanog tela, ženama daje samopouzdanje i slobodu da uživaju u svojoj ženstvenosti.
Pul dens fitnes je savršen zato što tokom jednog treninga vežbate i pilates, i jogu, i balet, i akrobatiku, i gimnastiku… Ples je kruna svega što radimo. On predstavlja spoj navedenih načina vežbanja. I što je najvažnije – ova plesna disciplina žene uči da zavole svoje telo, a to je za svaku ženu najvažniji korak.
Žene najčešće dolaze da vežbaju pul dens da bi smršale, a onda shvate da ova disciplina može da im pruži mnogo više, tj. shvate da su seksi baš takve kakve jesu.
Zatezanje i mršavljenje rezultat su svakog vežbanja, naročito kad se uz to kontroliše i ishrana. Ali opet su žene nakon toga nezadovoljne… Kad plešu oko šipke, svaka njih razvija svoju specifičnost, jedna drugoj nisu konkurencija. Časovi pul densa su zato pravo žensko jezgro gde svako može da bude ono što jeste, gde niko neće da vas osudi nizašta i gde će svako svakog da razume.
Žene, kako kažz instruktorke ovog plesa, bojažljivo odlučuju da pohađaju časove pul densa jer je na ovim prostorima postojalo mnogo predrasuda o ovom načinu vežbanja. Srećom, u poslednje vreme se stav prema ovoj divnoj disciplini, zahtevnom sportu i senzualnoj umetnosti dosta promenio i u Srbiji.
Tako je glumica Miona Marković, zvezda serija “Jutro će promeniti sve”, “Koreni” i “Žigosani u reketu”, nedavno sa svojim pratiocima na Instagramu podelila video na kojem je predstavila svoj hobi – popularni pul dens, odnosno ples oko šipke. Reakcije njenih pratioca su bile fantastične.
Ples oko šipke zvanično je postao sport 2017. godine. Najzaslužnija za to je Kejti Kouts koja je posle 11 godina borbe uspela da se izbori da i ova disciplina dobije zvanje sporta.
Ova Britanka, inače predsednica Međunarodne federacije plesa oko šipke (IPSF), ostvarila je tada svoj prvobitni cilj. Poručila je da se tu neće zaustaviti, već će istrajati u nameri da ovaj sport postane olimpijski.
Ona je dug put do konačne odluke počela 2006. godine, kada je, prema sopstvenom priznanju, shvatila da ova disciplina mora da se izdigne iz tadašnjeg statusa. Pokrenula je peticiju i u želji da pokaže da je u pitanju umetnost za koju je potrebno mnogo treninga, skupila 10.000 potpisa.
„Osećam da smo postigli nešto nemoguće. Svi su nam govorili da plesanje oko šipke ne može postati sport, ali nismo odustajali. Napustila sam svoj posao kako bih počela da radim na toj inicijativi i ne mogu da vam opišem koliko sam ponosna“, rekla je tada Kejti.